Strona: 331

Cholera jasna!!!
24 X 2003 23:44 CET Bow

Zadeklarowalismy się z Asarem kilka tygodni temu! I co???!!!

W porządku...
25 X 2003 10:37 CET Skeleton

To może jeszcze raz spróbuję, chociaż i tak pewnie będą nici. Ostatnio podczas wykładu z filozofii przyszedł mi do głowy pewien problem: Otóż wiadmo powszechnie i nie ma chyba co do tego wątpliwości, że niejaki Platon był homosiem. Wiadomo też, że jest autorem traktatu pt. "Państwo". Wobec tego następuje tu pewien paradoks: Jak Platon widział siebie w swoim idealnym społeczeństwie, skoro sam stwierdził, że zboczeńcy byliby tam piętnowani i wyklęci?
Per Dei et Gloria!

Humanisci
25 X 2003 10:55 CET Asar

Wziął byś się do jakieś uczciwej roboty, a nie myślą o zboczeńcach. To fizycy, matematycy itd. posuwają ten świat do przody, a taki humanista siedzi i nic nie robi. Zwiał byś się za liczenie jakiejś całeczki, wyliczenie jak obniżyć zużycie paliwa w silnikach ,lub jakiejś innej uczciwej roboty. To jest kolejny argument popierający moja tezę ze humaniści to nieroby.

Skeleton weź poprawkę na to ze Platon żył w starożytnej Grecji, i to stosunki homoseksualne były normalne wtedy. Pamiętaj ze myśląc o słuszności postępowania człowieka musisz wziąć pod uwagę kulturę i obyczaje w jakich zły. Inaczej zastaniesz nazwany ignorantem, w najlepszym wypadku.

Hm...
25 X 2003 11:32 CET pacia

Ja trochę nie z tej bajki - z Torunia do Wrocławia daleko, ale mam uwagę w kwestii formalnej:
Platon nie był żadnym "homosiem", był Grekiem, starożytnym Grekiem. Oni mieli zupełnie inne podejście do miłości homoseksualnej mężczyzn. Nie był więc żadnym "zboczeńcem" we własnym pojęciu (w moim zresztą też).

Pewne zależności
25 X 2003 11:49 CET ariakis

międzyludzkie w starożytnej Grecji śą w większości niezrozumiałe albo nienormalne dla ogółu społeczęństwa współczesnego.

Wynika to głównie z tego, że standardowy obywatel jest albo homofobem, albo rasistą, albo nacjonalistą. Dochodzą tutaj też częste braki w wykształceniu. I nie mówię o społeczeństwie polskim ale o ogóle społeczeństwa świata.

Częste zapewnienia o tolerancji rasowe i akceptacji innych poglądów związanych z orientacją seksualną mijają się z prawdą lub są obwarowane wieloma zastrzerzeniami z taką częstotliwością, że można je o kant dupy potłuc. Bo tych naprawde tolerancyjnych jest tylu co kot napłakał.
Dajmy nawet, że jest 50mln tolerancyjnych ludzi albo nawet 100. W stosunku z pozostałymi 5 miliardami ludzi to raczej niewiele.

No proszę...
26 X 2003 13:02 CET Skeleton

wystarczy tylko trochę suchych gałęzi nanieść i już ognisko płonie:) Być może moje stwierdzenie było zbyt kategoryczne, więc spieszę z wyjaśnieniem. Ja osobiście nie wiem, jak tam sobie Platon dogadzał, mieszkałem wtedy bliżej Reykjaviku. Wiem też, że rzeczywiście w starożytnej Grecji istniał kult idealnego męskiego ciała, czego dowodem mogą być nawet mity. Często nie sprowadzało się to po prostu do pedalstwa, ale na pewno go nie hamowało. Niemniej jednak stwierdzenia takiego użył wykładowca, więc uznałem, że wobec powyższego oraz wspomnianego traktatu następuje pewna rozbieżność w zeznaniach. Co do mojej tolerancji- owszem, nienawidzę wszelkich zachowań sprzecznych z naturą, lecz w tym wypadku nie ma to nic do rzeczy.
Asar- nie zaczynaj proszę sporu o przysłowiową wyższość świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy. Przede wszystkim twoje studia wcale nie wnoszą więcej do świata niż moje, nie są też wiele bardziej praktyczne. Mógłbyś się kłócić, gdybyś skończył zawodówkę, bo tam jest (a raczej była) nauka rzeczy praktycznych:) Na Boski Plan naprawdę nie ma wpływu ani moja nauka o fonetyce niemieckiej, ani twoje zabójczo trudne równanie. Poza tym proszę, nie nazywaj mnie humanistą, bo sam dobrze wiesz, że nie studiuję tylko tam. Nie lubię szufladkowania, za bardzo śmierdzi socjalizmem. Osobiście podzielam twoje zdanie, że humaniści to nieroby, ale za to naukowcy to często lekkomyślne zadufki.
Per Dei et Gloria!

Kto jest gotów podjąc się przechownia ciut pijanego Higarry* w nocy z piątku a sobote ??
27 X 2003 17:05 CET +Higarra+

W zamian za przechowanie mogę was zabrac jako osobę towarzyszącą na 18 na którą wię wybieram we wspomnianym terminie. Impreza bedzie miała miejsce gdzieś w pobliżu Gądowa Małego.

* - Należy zrobić wyraźne rozróznienie między ciut pijany Higarrą a Higarrą zalanymw trupa. Pierwsza wersja jest wzasadzie nieszkodliwa, nie demoluje otoczenia, a co najważniejsze porusza się o własnch siłach i jest w stanie utrzmywać dwukierunkowy kontakt ze światem.

Matrix Rewolucje - 5 listopad 15:00 :D
27 X 2003 18:36 CET +Higarra+

Kto idzie ?? Da rade zmontować jakąś ekipę ?? Jeśli idziecie, to do którego Multipleksu (Korona/Helios) ?? Szybko dawać znać, bo w środe, najpóźniej w czwartek idę kupić bilet, a fajnie byłoby pośc większą grupa, nie ??

That´s all folks.

Oh ... one more thing.

SZF kurde ...

Robimy w piątek SZP ??

+H+
27 X 2003 20:10 CET Asar

a nie lepiej na konwencie pusc na film!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Asar
27 X 2003 20:29 CET +Higarra+

Urwe ci łeb i do szyi nasikam.

To ja tu, kurwa, jakieś wspólne wyjście zorganizować usiłuje a ty mi NOŻ W PLECY !!!

To ma być pomocne !?!

No konwencie można pójść jeszcze raz. A ja chce obejrzeć M3 w dni premiery.

Higarra
27 X 2003 20:40 CET Joseppe

Ja nie wiem czy bede wtedy w domu, ale gdybys nie mial gdzie kimac smsuj, albo co i postaram sie Ciebie przenocowac.

Asar - no trzeba zdecydowac, bo na film trza pojsc, tylko wiadomo jak to z tym na NeoSzederce bedzie?

na NeoSzedariadzie
27 X 2003 21:45 CET Asar

piszecie maile na adres Dorota Szeliga: dszeliga@microgen.pl.

Bliet po 15 zł, na 22:00 7XI

Asar
28 X 2003 14:44 CET MarheF

A przyjmójecie jeszcze zgłoszenia? Z tego co mi się wydawało to terminyn był do 23.X, ale jeśli jeszcze można się zgłosić to Ja i (pewnie) Agena się zgłaszamy.

To All:
Ta teraz mała propozycja. Doszły mnie słuchy że są ludzie zainteresowani wznowieniem sesji X-coma na SyZyFach. W związku z czym zastanawiałem się nad poprowadzeniem "drugiej edycji". Jeżeli doszło by to do skutku to oto co by się zmieniło:
- inna mechanika, czyli w tym wypadku GURPS
- inna koncepcja postaci graczy, czyli w tym wypadku gracze grali by dwoma postaciami w trakcie jednej sesji - żołnierzem oraz członkiem personelu techniczno-naukowego
- drugie podejście, czyli zapominamy o tym co było wcześniej i gramy od początku
Jeżeli ktoś jest chętny to w tym wypadku proszę o zgłoszenia, w celu dogadania postaci i wyjaśnienia niedomówień.

MarheF

Oki, czyli omysł wspolnego wyjscia w srode padł. Niech spoczywa w pokoju.
28 X 2003 15:53 CET +Higarra+

Trudno.

A w X-Coma chętnie zagram. Pod warunkiem, ze naprawde bedziemy elitarna jednostką, a nie zbieraniną w połatanych gaciach.

Robimy SZP w piatek zamiast SZF ??

Czy...
28 X 2003 17:56 CET Atai

... ktoś powiedział wolne miejsca na wrocławski konwent? Bo jeśli tak to dołączam się do Ageny.
A mam pomysł, może byśmy poszli na Matrixa, ale w sobote- wtedy każdy ma (mam nadzieję) czas?
Myślę, że dobrym pomysłem jest zrobić w ten piątek SZPa, zamiast SyZyFa. W końcy byśmy się spotkali, a jakby było to na kogo mozna liczyć?

QCVV!!!

.
28 X 2003 19:02 CET Asar

nWolne miejsca 2 punkty programu macie wolny wjazd.

merheF wyslij maila

Gdybym
29 X 2003 9:44 CET Chronomanta

ja tylko wiedział o której godzinie tenże SyZyP się odbywa , nie omieszkałbym się zjawić ...

Jednak słysząc tę nazwę , aktywuje się moja wspaniała (to się okaże) dedukcja , z której wynika domniemanie , że SyZyP odbywa się w KONTAKCIE po 18:00 ...
Ale jeżeli ktokolwiek pała checią oświecenia mnie w tym względzie , to zapraszam na e- bądz V- maila ...

KCVV!

ma
30 X 2003 10:04 CET Asar

ktoś cos na temat tarota w domu??

Ja się piszę
30 X 2003 10:54 CET Shadar

na drugą edycję X-Coma. Powiedzcie tylko gdzie i kiedy (co z SyZyFami ? są już ? nie ma/ będą? - kiedy ???????)

Hej!
30 X 2003 13:44 CET EmielRegis

Szaman powiedział: "musimy się spotkać i papiery podpisać" - to chyba znaczy, że syzyfy będą :)

Co do x-coma, to jakby się kto pytał, to ja też chętnie pogram. A propos - grał ktoś w Ufo: Aftermath? Jakie wrażenia? Bo jak dla mnie giera jest super - to co było fajne w terror from the deep zostało, poprawili grafikę inne drobiazgi i jest super!!!

Pozdrawiam,
REgis