Strona: 340

Muzyka klasyczna rządzi!
7 XII 2003 22:18 CET Skeleton

I nikt mi nie wmówi, że jest inaczej. Szkoda, że na dźwięk słowa ´Wagner´ większosć ludzi szeeeroko otwiera pysie i wydaje wymowne:Heeeeeeę?
Per Dei et Gloria!

Skeletonie
7 XII 2003 22:36 CET Bow

Dziękuję. Szczerze i z całego serca.

QcVV!

Bow...
8 XII 2003 12:55 CET Skeleton

Nie ma za co:) Masz śwętą rację. Z resztą myślę, że mimo wszystko znalazłoby się parę osób, które docenia starych mistrzów. Taką mam przynajmniej nadzieję.
Per Dei et Gloria!

Skeleton
8 XII 2003 15:06 CET EmielRegis

mówisz Wagner? Hęęęę....? ;P Masz może "pierścień nibelungów" w jakimś fajnym wykonaniu? mógłbyś mi pożyczyć?
Pozdrawiam,
REgis

REgis
8 XII 2003 15:40 CET Skeleton

Chodzi Ci o ten jego cykl: Złoto Renu, Zygfryd, Percival, Walkiria itd.? Niestety, bardzo bym chciał, ale nie mam:( Ale ponieważ teraz idą święta, to kto wie?...
Per Dei et Gloria!

Cykl o Nibelungach
8 XII 2003 23:21 CET Bow

trwa w całości 22 h. Tak, moi mili, DWADZIEŚCIA DWIE GODZINY OPERY!!! Mało kto jest tak wytrzymały. Btw, ktoś to chyba nagrał, pewnie jakieś Berliner albo Weiner Philharmoniker z Karajanem i wydał Deutsche Gramophon. I jeśli da się kupić, to jest potwornie drogie i pochodzi sprzed trzydziestu lat.
Ale dość tego obrzydlistwa. Na święta proponuję:
A. Corelli-Concerto grosso op.6 nr 8 "Fatto per la Notte di Natale"
G.Torelli - Concerto a 4 op.8, nr 6. "...per il Santissimo Natale"
a także jakiś Vavaldi, J.S.Bach i reszta towarzystwa :-D Nic bardziej wokalnego niż kantata czy kolenda. A najlepiej-barokowa instrumentalka. Lekkie, łatwe, przyjemne i jakże świąteczne.


QcVV!

Hm...
9 XII 2003 13:04 CET EmielRegis

Kto by pomyślał! Dzięki, że nas, maluczkich, oświeciłaś Jaśnie Pani! :P

Wiem ile trwa ta opera i wiem, czego chcę. Nie przepuszczałem, że Skeleton to kupił, ale że może ściągnął sobie gdzieś z netu, czy cóś. Co więcej - po spakowaniu do mp3 - całość zajęła by aż... 2-3 płyty, więc nie jest to wcale tak nieprawdopodobne :)
Pozdrawiam,
REgis (prostaczek)

Właściwie...
9 XII 2003 16:04 CET Skeleton

to ja to widziałem na normalnych płytach audio, w wykonaniu bodajże London Symphony Orchestra plus kogoś tam, ale to nie jest pewne. Całość zajmowała 6 płyt i kosztowała jakieś 300 judaszowych euraków. Z tego, co pamiętam, nie było tam też wszystkich fragmentów. Poza tym to było dawno i daleko (bo w Monachium), więc pewnie ciężko by to dostać. A na mp3 to można znaleźć Brytną i Boskiego Enrike a nie coś, co ma z muzyką coś wspólnego, tak zauważyłem.
Per Dei et Gloria!

Au contraire!
9 XII 2003 17:21 CET EmielRegis

Całkiem niedawno udało mi się sciągnąć cały album Mozarta właśnie w mp3. Faktem jest jednak, że znaleźć coś takiego trudno i nie ma tego dużo :)
REgis

Na święta...
9 XII 2003 18:37 CET Skeleton

rzeczywiście Vivaldi jest pierwszorzędny- lekkie, delikatne, łagodne kawałki. Bach jest chyba troszkę za mocny, no chyba że ktoś lubi posłuchać "Toccatty" do opłatka :D
Wracając do Wagnera, na mp3 udało mi się zdobyć jedynie strzępki- m.in. "Szarżę Walkyrii", "Excalibur" i uwerturę "Tako rzecze Zaratustra"- po całym dniu grzebania na necie. Doszedłem do wniosku, że w tym tempie to do śmierci nawet jednej opery nie uzbieram, mimo swojej nieśmiertelności:)
Per Dei et Gloria!

Bach napisał m.in kantatę na Boże Narodzenie
9 XII 2003 22:25 CET Bow

A co do opery, to ja jej po prostu nie cierpię jako gatunku. Natomiast jesli chodzi o mp3 z sieci, to są to zazwyczaj beznadziejne wykonania, bo dobrych się nie wysyła-zajmuja ponad 2M/min i do tego raczej nie cieszyłyby się powszechnym zainteresowaniem. Dobre wykonanaia krążą po pewnych kręgach kolekcjonerów i muzyków. A także maniaków klasyki. :-)
Jestem posiadaczką, więc jak ktoś chce...

KcVV!

Opera...
9 XII 2003 22:52 CET Skeleton

nie jest zła, ale fakt, że częściej słucha się utworów bez słów, chyba że chorały gregoriańskie, o które jest chyba najtrudniej. A co do jakości mp3 to zgadzam się całkowicie-nie tylko wykonania i jakość pliku nie ta, ale i nawet sound blaster live nie zastąpi sali kocertowej. Ale z braku laku...
Per Dei et Gloria!

RotK w sylwestra.
9 XII 2003 23:12 CET +Higarra+

Kto się wybiera ??
Można by zmontować ekipę. Dzięki Żabiemu natchnieniu dotarło do mnie, że obejrzenie RotK w Sylwestra jest świetnym pomysłem. A potem ... a potem coś się wymyśli.

Joseppe
"Twoi" ludzie kupili już bilety ??

+H+
10 XII 2003 11:42 CET Joseppe

Nie, ale przypomniales mi, zebym dzis zamowil :P

No to ja też chce bilet.
10 XII 2003 12:36 CET +Higarra+

To chyba jasne, nie ??

Napisz ile mam ci kasy oddać.

+H+
10 XII 2003 12:40 CET Joseppe

Dzis albo jutro pojade, bo okazalo sie, ze trzeba w kasach zamawiac.

Dla Ciebie tez zamowie (nie wiem, czy trzeba bedzie od razu kupowac, ale jezeli tak to jasne, ze kupie).

Asar? Rozumiem, ze Ty zalatwiasz sobie i swojej ekipie? Bo jezeli bedzie trzeba kupowac, to sie nie wyrobie z forsa na pozyczanie :/

ps Nie chcialbym sie przechwalac, ale moznaby uaktualnic spis zolnierzy VV, bo np. ja jestem sierzantem, a nie starszym szeregowym :]

Jeśli jescze to aktualne
11 XII 2003 19:20 CET Wilczyca

to też się z chęcią wbiję na film:)
Kto jutro będzie? A właściwie kto będzie coś prowadził?:)
w razie ostatecznego braku mistrza gry mogę od biedy coś poprowadzić ale uprzedzam, że nie jestem stworzona do mistrzowania i idzie mi to dość topornie chwilami

Jutro
11 XII 2003 20:48 CET Bow

będę ja. :-)
Mam nadzieję, ze uda nam się dokończyć (albo pociągnąć) sesję.KcVV!

LOTR
12 XII 2003 0:24 CET Joseppe

Miejsc jest jeszcze duzo, dzis widzialem.

Kto chce jeszcze isc na to niech jutro przyniesie 15 zlotych, to sie wybierzemy do Heliosa po SZFach (albo wybiora sie Ci co beda mogli).

Pozdrawiam

ps +H+ bilet masz, ale 15 zlotych i tak moglbys przyniesc :)

Els
12 XII 2003 22:35 CET Asar

podobno masz dzisiaj urodziny. Jesli tak to wszystkiego naj...